Twoja przeglądarka ma wyłączoną opcję obsługi skryptów Java.

Energia odnawialna

W dzisiejszym świecie energia pozyskiwana jest przede wszystkim ze źródeł kopalnych, nieodnawialnych zapasów ropy naftowej, gazu ziemnego czy węgla. Niestety surowce te są ograniczone, a co za tym idzie czas ich eksploatacji zbliża się w coraz szybszym tempie ku końcowi.

Niedługo wydobycie i pozyskanie energii z ropy czy gazu będzie na tyle niekorzystne ekonomicznie, iż po pierwsze wzrosną ceny za energię a po drugie stanie się to nieopłacalne.

Odnawialne źródła energii

Tyczyć się to będzie również nas - ostatecznych konsumentów energii. Już teraz jednak możemy się od tego uchronić. Stosując energię alternatywną, energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii (OZE) możemy zabezpieczyć nie tylko przyszłość naszej planety, lecz również naszych portfeli.  Energia wiatrowa, wodna, słoneczna to źródła energii na które jeszcze nie tak dawno stać było tylko najbogatszych. Dziś dzięki oszczędności wynikających z użytkowania owych źródeł oraz wzrostowi cen energii powstałej z paliw kopalnych każdy, kto buduje lub remontuje dom winien zastanowić się nad możliwościami wykorzystania tych naturalnych zasobów.

Przeczytaj więcej jak uzyskać energię z odnawialnych źródeł w swoim domu.

Indywidualne doradztwo

Chciałbyś przeanalizować swój projekt? Poprawić go pod względem energetycznym? A może planujesz modernizację? Skorzystaj z indywidualnego doradztwa.

Audyt energetyczny sposobem na efektywność energetyczną