Twoja przeglądarka ma wyłączoną opcję obsługi skryptów Java.

Jak zostać doradcą energetycznym?

Zapoznaj się z możliwościami zdobycia, wiedzy, kwalifikacji i uprawnień do świadczenia usług doradczych.


Audytor energetyczne - pierwszy stopień bycia doradcą

Jest to specjalista posiadający szeroką wiedzę z zakresu budownictwa, fizyki budowli, ogrzewnictwa i chłodnictwa oraz energetyki
Czytaj więcej

Certyfikacja energetyczna - konieczność zdobycia uprawnień

Jednym z ważnych wątków związanych z wdrażaniem dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej charakterystyki energetycznej dla budynków jest kwestia nabywania przez osoby uprawnień do wykonywania świadectw odnośnie tejże charakterystyki.
Czytaj więcej

Metodologia sporządzania świadectw - podstawowe założenia

Najważniejszym z punktu widzenia certyfikacji rozporządzeniem jest rozporządzenie w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej.
Czytaj więcej

Metodologia sporządzania świadectw - systemy chłodzenia

Ustawodawca w rozporządzeniu w sprawie metodologii obliczania świadectw energetycznych rozróżnił również dwa sposoby sporządzania świadectw dla budynków wyposażonych w instalację chłodzącą i bez owej instalacji
Czytaj więcej

Narzędzia wspomagające pracę doradcy energetycznego

W dobie rozwijającej się informatyzacji procesów i działań budowlanych coraz większego znaczenia dla aktywności zawodowej doradcy energetycznego nabierają narzędzia wspomagające jego pracę.
Czytaj więcej

Audytor efektywności energetycznej - nowy zawód

Wraz z projektem Ustawy o efektywności energetycznej (uee) powstanie nowy zawód branży energetycznej – audytor efektywności energetycznej.
Czytaj więcej

Audyt energetyczny sposobem na efektywność energetyczną